Professional

Sound

Production

Services

 • Výroba

  vytvárania zvukových záznamov pre klienta. Záznam „ruch“ alebo „voiceover“ poprípade „postsynchron“ , strih, úprava, úrovne, korekcie, konvertovanie, export.

 • Spracovanie

  spracovanie zvukových záznamov pre klienta vlastných, aj z externých zdrojov, zvuková stopa z videozáznamu, samostatný zvukový záznam na nosičoch (akýchkoľvek dátových, a určitých analógových ) strih, úprava, korekcie, konvertovanie, export.

 • Editácia

  Strih zvukových záznamov podľa požiadaviek klienta /réžia, autor, produkcia, zákazník/ a dramaturgie diela, scenára, jeho spracovanie /strih, úprava, korekcie, konvertovanie/ a vloženie do diela doplnenie o zložky / hudba, ruchy atmosféry/ a následná mixáž k spokojnosti zákazníka , a potrieb média pre šírenie diela /Kino, TV, rozhlas, web, IP stream, DVD, CD/.

 • Mix

  Mixáž zvukových záznamov /synchron, postsynchron, voiceover, ruch/, jeho spracovanie /strih, úprava, korekcie, úrovne/a následné doplnenie o zložky / hudba, ruchy atmosféry/ podľa požiadaviek klienta/réžia, autor, produkcia, zákazník/, vyrovnanie úrovní a komprimácia podľa technických požiadaviek všetkých médií /Kino, TV, rozhlas, web, IP stream, DVD, CD, MGT/, do formátov podľa požiadaviek: /5.1, 5.0,....., 2.1, Stereo, Mono/

 • Integrácia

  Vkladanie rôznych zvukových výstupov z nášho štúdia, alebo od klienta, do rôznych video formátov, a následné konvertovanie do profesionálnych ale aj komerčných formátov je samozrejmosťou. Vytváranie video sekvencií z obrázkov a základný strih videa.

 • Export

  Urobíme export do všetkých známych formátov a integráciu zvukových exportov do obrazových záznamov pre šírenie všetkými médiami /Kino, TV, rozhlas, web, IP stream, DVD, CD, MGT/.Všetky exporty podliehajú kontrole noriem jednotlivých médií.

 • Distribúcia

  Každý export umiestnime podľa požiadaviek klienta, do média pre ktoré je výsledok určený, podľa noriem a dopredu určeného média plánu. /Kino, TV, rozhlas/. Klient môže využiť službu preberania výsledku aj cez FTP, v prípade dlhodobého a objemného projektu, cez vlastný prístup.

 • Archivácia

  Projekty a výsledné exporty archivujeme pre potreby klienta ,a nášho štúdia neobmedzene. Od roku 2015 archivujeme aj video zložku projektu. Sú klienti, ktorí ocenili archiváciu projektu z roku 1999.

 • Káva

  Od roku 1998 sme zástancami dobrej kávy a tak ako v technológiách, tak aj tu nám záleží na tom najlepšom. Radi Vám ponúkneme ochutnať

Live

Priamy prenos zo štúdia na vaše obrazovky.

Navštíviť stránku služby

Live je služba, pomocou ktorej Vám umožníme sprístupniť náhľad do štúdia, tzv „ON-LINE“ alebo „LIVE“ ,tak akoby ste boli prítomní , ak by ste nevedeli prísť z dôvodu zaneprázdnenosti alebo vzdialenosti.

Máte úplný prehľad o činnosti v štúdiu vrátane zobrazenia obrazovky pracoviska a obrazovky videa. Klient počuje online speakra a miestnosť réžie. Táto služba nie je verejná, je určená pre náhľad jedného plateného klienta.

Vždy na konkrétny prenos je vytvorený unikátny login a heslo. Službu je potrebne rezervovať pri plánovaní termínu.

Voicecasting

Profesionálna databáza hlasov prístupná na internete 24 hodín denne.

Navštíviť stránku projektu

Na stránkach voicecasting nájdete originálne nahrávky slovenských hercov a moderátorov. Ich počet každým mesiacom narastá. V ponuke nájdete aj hlasové ukážky v iných jazykoch: anglické, české, maďarské, nemecké, ruské, ukrajinské a dalšie. Všetky hlasy v databáze sú tzv. native speakeri a sú k dispozícii na nahrávanie diel priamo na Slovensku.

Hlasy môžete počúvať, vytvárať si shortlisty, posielať ich svojim klientom na počúvanie a schálenie a ktorýkoľvek z hlasov si môžete objednať na nahrávanie vášho diela.

Voicecasting vám zabezpečí aj kompletnú all inclussive zvukovú postprodukciu vrátane prenájmu nahrávacieho štúdia a koordinácie všetkých zložiek potrebných na finalizáciu profesionálneho zvuku podľa požiadaviek klienta.

Okrem databázy hlasov tu nájdete aj exkluzívnu databázu hudieb MUSIC ZONE.Vyše 12 000 skladieb a scénických podmazov rôznych žánrov (zväčša 30 sekundových a ich počet každým mesiacom narastá), okamžite použiteľných do reklám a ostatných audiovizuálnych diel, s garanciou exkluzivity počas obdobia platnosti licencie.

Autori týchto hudieb sú slovenskí a českí hudobní skladatelia. Tieto hudobné diela nenájdete nikde inde, iba v tejto databáze, a preto garantujeme ich absolútnu exkluzivitu. To znamená, že použitú hudbu počas platnosti licencie nemôže použiť nikto iný v žiadnom inom diele.

Voicecasting vám zabezpečí aj hudbu komponovanú na mieru, kompletnú produkciu zvukovýroby na kľúč, bohatý archív ruchov, poradenské a konzultačné služby v oblasti audiovizuálnej tvorby.

about

Štúdia Surosound sú profesionálne štúdiá s dlhodobou skúsenosťou, v oblasti výroby audiovizuálnej tvorby. Založené v roku 1997 jedno štúdio (stillwater), neskôr v roku 2008 druhé (sonoporto).

Počas celého tohoto obdobia sme rástli s Vami, odborne aj osobnostne. Zamestnávali sme viac ako 12 ludí externe, a 4 interne.

Technicky musíme ísť s dobou, ktorá stále požaduje mať technológiu zodpovedajúcu najnovším trendom nielen v oblasti zvukovej postprodukcii. AVID: 3xProtools HDX/Steinberg Cubase. Musíme sledovať aj tendencie v oblasti obrazovej postprodukcii. AVID/APLLE

Odborne sme vyrástli natoľko, že už vieme posúdiť špecifické požiadavky klientov, ktoré veľakrát pôsobia neštandardne, ale v konečnom dôsledku sú syntézou celého procesu tvorby diela, nech je akékoľvek (film , seriál, spot, web, IPstream, dubbing, e-kniha, oznam...).

Takto sa nám podarilo za celé obdobie vytvoriť dohromady viac ako 8000 rozhlasových a televíznych spotov, filmov, seriálov, a iných zvukových projektov sumárne.

Ponúkame Vám naše služby a skúsenosti pre Vaše diela a práce na najnovších technológiách v príjemnom prostredí s príjemnými odborným personálom.

Veríme , že Vám pri rozhodovaní pomôžu ukážky referencií, a stručný prehľad našich prác v sekcii /film/serial/spots. Ak by ste potrebovali akýkoľvek problém vyriešiť, radi Vám pri tom pomôžeme, stačí slačiť toto tlačítko (kontakt)

V sekcii /live/ vám vieme sprístupniť náhľad do štúdia, ak by ste nevedeli prísť z dôvodu zaneprázdnenosti alebo vzdialenosti. Máte úplný prehľad o činnosti v štúdiu vrátane zobrazenia obrazovky pracoviska a obrazovky videa. Klient počuje online speakra a miestnosť réžie. Táto služba nie je verejná, je určená pre náhľad jedného klienta.

contact

Production manager

office@surosound.sk

požiadavky na výrobu na klúč , termínovanie výrob, dokumenty, text pre výrobu, žiadosti, upozornenia, zmluvy, vzdelávanie.

Peter Surový soundman - owner

+421 903 439 368
podklady@surosound.sk

pre podklady na výrobu – linky pre dáta, video a audio, scenáre.

Martin Noris soundman

podklady@surosound.sk

pre podklady na výrobu – linky pre dáta, video a audio, scenáre.

Henrich Platek voiceagent

+421 905 682 931
henrich.platek@voicecasting.sk

požiadavky na výrobu na kľúč, dubbing, požiadavky na hlasy, termínovanie a koordinácia hlasov s termínom výroby.

Silvia Balcová voiceagent junior

+421 905 756 176
silvia@voicecasting.sk

požiadavky na výrobu na kľúč, požiadavky na hlasy, termínovanie a koordinácia hlasov s termínom výroby.

Domáci peče
Domáca opatera

Drama / Komedie / Psychologický
Česko, 2015, 87 min

Nominacia na OSCARA : 10 miesto podľa časopisu Variety

Réžia: Slávek Horák
Scénár: Slávek Horák
Kamera: Jan Šťastný
Strih: Vladimír Barák
Zvukový majster: Peter Surový

Obetavá zdravotná sestra Vlasta (Alena Mihulová) pri svojej práci na juhomoravskom vidieku ošetruje veľa rázovitých miestnych pacientov. Keď sa však dozvie, že sama potrebuje pomoc, musí ju začať hľadať mimo prostredia, ktoré pozná. Vďaka dcére jedného z pacientov (Tatiana Vilhelmová) a jej ezoterickej mentorke (Zuzana Krónerová) začína objavovať svet alternatívneho liečenia a vďaka nemu snáď aj seba samu ... To všetko k veľkej nevôli manžela Ládi (Bolek Polívka), ktorý na tieto "hňupoviny" neverí. Vlasta tak musí bojovať nielen so svojou chorobou, ale aj s Láďovým zdravým ...(ČSFD) 66%

Čistič

Drama
Slovensko, 2015, 94 min

Réžia: Peter Bebjak
Scénár: Peter Bebjak, Peter Gašparík
Kamera: Martin Žiaran
Hudba: Juraj Dobrakov
Koproducent: Surosound sro Peter Surový

Tomáš nie je spoločenský typ. Jeho minulosť a jeho práca ho uzavreli do osamelé slučky: na zavolanie sa dostaví do práce, vyčistí domácnosť, väčšinou úplne osamote, po práci si vyzdvihne výplatu a ide domov - čakať na ďalší telefonát. Najbližšími ľuďmi sú susedia, ktorých hovory sú počuť vetracou šachtou. S matkou si iba telefonuje a zhodnú sa, že sa majú fajn. Jeho stereotyp naruší zmätok v jednej z domácností, kde pracuje. Musí sa v nej ukryť a stane nepozorovaným svedkom rodinného života, na hony vzdialeného tomu, ako žije on sám. (ČSFD) 65%

ZLO

Horor / Thriller
Slovensko, 2012, 75 min

Réžia: Peter Bebjak
Scénár: Peter Bebjak, Andrej Dúbravský, Peter Gašparík
Kamera: Erik Eržin
Majster zvuku: Peter Surový, Miloš Hanzely
Koproducent: Surosound sro Peter Surový

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…
Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život...(ČSFD)61%

Marhuľový ostrov

Drama / Romantický
Slovensko, 2011, 102 min

Réžia: Peter Bebjak
Scénár: Peter Lipovský
Kamera: Martin Žiaran
Hudba: Juraj Dobrakov, Tamás Szarka
Koprodukcia zvuk: Surosound sro Peter Surový

Koľko mužov môže skutočne milovať jedna žena?
Podmanivý príbeh ženy skúšanej životom, plný vášne, krutostí osudu a nespútanej lásky. Film odohrávajúci sa na južnom slovensku, na samote ukrytej v marhuľových sadoch, vás vtiahne do víru vášní troch mužov k jednej osudovej žene a jej lásky k nim, so všetkými strasťami a radosťami, ktoré dokáže priniesť len život. Slnko, vôňa dozrievajúcich marhúľ a hľadanie vlastného šťastia si vás získajú v príbehu silnej ženy, ktorá miluje a túži byť milovaná ... ako my všetci. (Oficiálny text distribútora) ČSFD

Anjeli

Drama
Slovensko, 2011, 102 min

Réžia: Róbert Šveda
Scénár: Róbert Šveda
Kamera: Tomáš Zednikovič
Hudba: Jana Kmiťová
Koproducent zvuk: Surosound sro Peter Surový

Koľko mužov môže skutočne milovať jedna žena?
Podmanivý príbeh ženy skúšanej životom, plný vášne, krutostí osudu a nespútanej lásky. Film odohrávajúci sa na južnom slovensku, na samote ukrytej v marhuľových sadoch, vás vtiahne do víru vášní troch mužov k jednej osudovej žene a jej lásky k nim, so všetkými strasťami a radosťami, ktoré dokáže priniesť len život. Slnko, vôňa dozrievajúcich marhúľ a hľadanie vlastného šťastia si vás získajú v príbehu silnej ženy, ktorá miluje a túži byť milovaná ... ako my všetci. (Oficiálny text distribútora) ČSFD

Polčas rozpadu

Komedie / Drama
Slovensko, 2007, 105 min

Réžia: Vladimír Fischer
Kamera: Ivan Finta
Realizacia pripravy do mixu: Surosound sro

Tragikomédia zo súčasnej Bratislavy o rozpade vzťahov a hodnôt, o miznutí elementárnej slušnosti z nášho života. Sympatickí a úspešní štyridsiatnici sa v zajatí každodennej banality s ľahkosťou a šarmom – akoby mimovoľne – dopúšťajú drobných podrazov, klamstiev a nevier, až sú náhle konfrontovaní s neúprosným odhalením. Autor s jemnou iróniou a humorom zachytáva rôzne bizarné, smutnosmiešne, provokujúce i nebezpečné pokusy ako prekryť utajované pocity úzkosti a nespokojnosti s osamelým, vyprázdneným životom

Zima kúzelníkov

Komedie
Slovensko, 2007, 105 min

Réžia: Dušan Trančík
Scénár: Jozef Puškáš, Dušan Trančík
Kamera: Dodo Šimončič
Hudba: Sisa Michalidesová
Zvuková postprodukcia: Surosound sro

Bývalý varietní umělec Bango si vydělává jako hlídač v autobazaru. Když i z tohoto svého posledního zaměstnání dostane výpověď, rázem si uvědomí, jak je vlastně zbytečný. Náhodou potká kolegu z branže Čepelkina. Ten ho ukecá ke společnému vystupování na zámořské výletní lodi, ale ve skutečnosti mu jde jen o to, vytáhnout z Banga nějaké peníze. Bango s ním v restauracích zpronevěří i část úspor, které měla manželka Lidka na nákup rodinné hrobky. Do toho ještě přijde zpráva o těhotenství Bangovy dcery Biby, jejíž milenec Moskyt je gamblerem a dluží místním (ČSFD)

Mordparta (TV seriál)

Krimi / Thriller / Drama
Česko, 2016 - 2017, 7 h 50 min (Minutáž: 16x55 min)

Réžia: Peter Bebjak, Róbert Šveda
Scénár: Tomáš Bombík
Kamera: Martin Rau, Martin Žiaran
Hudba: Juraj Dobrakov

Mesto tieňov 1. séria (TV seriál)

Krimi
Slovensko, 2008 - 2012, 20x45 min

Réžia: Róbert Šveda, Peter Bebjak, Gejza Dezorz
Scénár: Juraj Rayman, Zuzana Križková, Stano Dančiak ml., Roman Olekšák, Zuzana Liová
Kamera: Martin Žiaran, Tomáš Zednikovič
Hudba: Jan P. Muchow, Michal Novinski, Slavo Solovic

Mesto tieňov 2. séria (TV seriál)

Krimi
Slovensko, 2008 - 2012, 20x45 min

Réžia: Róbert Šveda, Peter Bebjak, Gejza Dezorz
Scénár: Juraj Rayman, Zuzana Križková, Stano Dančiak ml., Roman Olekšák, Zuzana Liová
Kamera: Martin Žiaran, Tomáš Zednikovič
Hudba: Jan P. Muchow, Michal Novinski, Slavo Solovic

Kriminálka Anděl (TV seriál)

Krimi / Drama
Slovensko, 2008 - 2012, 20x45 min

Réžia: Róbert Šveda, Peter Bebjak, Gejza Dezorz
Scénár: Petr Hudský, Jan Malinda, Radek Bajgar, Juraj Rayman
Kamera: Tomáš Juríček, Tomáš Zednikovič, Martin Žiaran
Hudba: Jan P. Muchow, Michal Novinski, Slavo Solovic

Dr. Ludsky (TV seriál)

Drama
Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 10x53 min)

Réžia: Róbert Šveda, Peter Bebjak
Scénár: Stano Dančiak ml., Roman Olekšák
Kamera: Martin Žiaran
Hudba: Martin Hasák

Dr. Dokonalý (TV seriál)

Drama
Slovensko, 2012 - 2013, (16x45 min)

Réžia: Róbert Šveda
Scénár: Rasťo Boroš
Kamera: Tomáš Zednikovič, Martin Žiaran
Hudba: Martin Hasák

Vdova (TV seriál)

Drama / Krimi
Slovensko, 2014, 19x60 min

Réžia: Peter Bebjak, Lukáš Hanulák, Roman Fábian
Scénár: Michaela Strnad, Nikoleta Gstach
Kamera: Martin Rau, Tomáš Zednikovič
Hudba: Bart Westerlaken

Nevinní (TV seriál)

Romantický / Krimi
Slovensko, 2011, 32x40 min

Réžia: Peter Bebjak
Scénár: Stano Guštafík, Valéria Schulczová
Kamera: Tomáš Zednikovič

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (TV seriál)

Dokumentární
Slovensko, 2006, 36x26 min

Réžia: Róbert Šveda
Scénár: Tomáš Čelovský
Kamera: Daniel Ondruš, Martin Žiaran

Aféry SK (TV seriál)

Drama
Slovensko, 2010, 45 min

Réžia: Roman Fábian, Gejza Dezorz, Peter Bebjak
Kamera: Tomáš Zednikovič

Aféry CZ (TV seriál)

Drama
Česko, 2011, 38 min

Réžia: Róbert Šveda
Scénár: Tomáš Holeček, Jana Borsuková, Stano Guštafík
Kamera: Gašper Šnuderl

Modré z neba (TV seriál)

Talk-show / Rodinný
Slovensko, 2008- 2013, 35 min

Réžia: Ivan Holub

Spots

Za obdobie 19 rokov sme realizovali viac ako
8000 spotov
či už televíznych, kino alebo rozhlasových popripade webových. To je množstvo ,ktoré nám prinieslo profesionalitu odbornosť a hlavne skúsenosť. A to sú presne charakteristiky, ktoré Vám radi odovzdáme pri realizáciach vašich reklamných projektov.

Dubbing

Sme pripravení aj na realizáciu vašich potrieb aj v dubbingu.

Realizovali sme objemné projekty v rámci lokalizácie do slovenského jazyka v trvaní dvoch rokov, cca 800 hodín synchronného audia. Priebežne realizujeme dubbingové služby pre potreby dodávateľov do medií (seriály atď). Náš personál má dlhoročné skúsenosti s dubbingom .(cca 6.rokov)

Vieme zostaviť kompletný team na realizáciu dubbingov vaších projektov pre media, vrátane prípravy materálu, spracovanie dialógov, produkčného a procesného zabezpečenia výroby, koordináciu termínov, a časového harmonogramu pre potreby klienta.

Táto webová stránka využíva súbory cookies. Pomáhajú nám zlepšovať kvalitu stránky, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich použitím.